“Historia Roja” – 3 marca godz. 18.00

plakatStowarzyszenie Absolwentów KSAP zaprasza słuchaczy i absolwentów (z rodzinami i przyjaciółmi) do wspólnego obejrzenia filmu „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać” w dniu 3 marca br. o godz. 18.00 w Kinotece. Film inspirowany był losami żołnierza NSZ i NZW Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. “Rój”, który przeprowadził wiele akcji przeciwko komunistom i zginął w obławie w 1951 r. w wieku 26 lat, ale jest też hołdem dla wszystkich Żołnierzy Wyklętych. Powstał wyłącznie dzięki publicznej zbiórce pieniędzy.

Więcej informacji o filmie:

http://www.filmweb.pl/film/Historia+Roja-2015-537558

Projekcja filmu rozpocznie się w dniu 3 marca br. o godz. 18.00 w Kinotece (PKiN). Prosimy o zgłoszenia udziału na adres zarzad@saksap.pl do dnia 3 marca do godz. 16.00.

Bilety dla członków Stowarzyszenia regularnie płacących składki oraz słuchaczy KSAP sfinansuje Stowarzyszenie. Cena biletu dla pozostałych osób to 14 zł/os. (zbierana w gotówce przed seansem). Proszę przybyć na miejsce odpowiednio wcześniej.

Wśród uczestników seansu – członków Stowarzyszenia regularnie płacących składki – zostaną rozlosowane książki o tematyce związanej z podziemiem antykomunistycznym.