Konferencja „W imieniu Polski. Jan Karski – emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego”

Dyrektor KSAP Jan Pastwa ma zaszczyt zaprosić na konferencję „W imieniu Polski. Jan Karski – emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego”, która odbędzie się we wtorek 9 grudnia 2014 r. w godz. 10.00 – 12.30 w siedzibie Krajowej Szkoły Administracji Publicznej przy ul. Wawelskiej 56 w Warszawie.

Dyskusja poświęcona będzie postaci Karskiego jako realizatora misji zleconej i zorganizowanej przez Państwo Polskie, ze szczególnym uwzględnieniem fenomenu Polskiego Państwa Podziemnego, bez istnienia i funkcjonowania którego Karski nie mógłby wykonać swojego zadania. Takie ujęcie tematu wpisuje się w misję Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, która, obok przygotowania merytorycznego, kształtuje postawy ideowe słuchaczy niezbędne do wykonywania służby publicznej.

Debatę poprzedzi uroczyste otwarcie wystawy „Jan Karski. Człowiek wolności” przygotowanej przez Muzeum Historii Polski. Projekcja filmu „Emisariusze” w reżyserii Andrzeja Wolskiego, która odbędzie się po konferencji, została zorganizowana przez KSAP we współpracy z Muzeum Historii Polski.

Rejestracja na konferencję trwa do 4 grudnia 2014 r. Prosimy o potwierdzenie udziału na adres e-mail: sekretariat@ksap.gov.pl.

Więcej informacji na stronie: www.ksap.gov.pl