Po powrocie z Katynia i Smoleńska

Po północy (29/30 maja) wróciliśmy z wizyty w Katyniu i Smoleńsku, a także w Kuropatach oraz wielu innych miejscach dzisiejszej Białorusi i Rosji. Wszystkich uczestników wyjazdu, którzy chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami zapraszam do przysyłania opisów/zdjęć/filmów – będziemy je zamieszczać na stronie Stowarzyszenia. Dzięki Wam może powstać zapis tej znaczącej podróży.

Gorąco dziękuję wszystkim uczestnikom wyjazdu za obecność – to pięknie być razem w ważnym czasie. Szczególnie zaś dziękuję za organizację wyjazdu kolegom: Piotrowi Firlusowi i Grzegorzowi Gmyrkowi, Dyrektorowi Szkoły Jackowi Czaputowiczowi za wsparcie wyjazdu i umożliwienie udziału w nim chętnym słuchaczom XXII promocji (Ryszard Kaczorowski) oraz księdzu profesorowi Franciszkowi Longchamps de Bérier za duchową opiekę i pomoc w ogarnianiu tego, cośmy widzieli i czuli.

Dziękuję, też osobom, które nie mogły pojechać ale wspierały nas modlitwą albo dobrą myślą – to naprawdę pomagało i mam nadzieję, że będzie pomagało w przyszłości – bo, Kochani, tam trzeba być, te miejsca trzeba odwiedzać.

Paweł Banaś
Prezes SAKSAP