Przedpremierowy pokaz filmu “Pilecki”

PileckiStowarzyszenie Absolwentów KSAP zaprasza słuchaczy i absolwentów z rodzinami i przyjaciółmi do wspólnego obejrzenia filmu “Pilecki” w ramach zorganizowanego wyłącznie dla nas pokazu przedpremierowego w dniu 21 września br.

 

Rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego Witold Pilecki był  bohaterem wojny polsko– bolszewickiej i wojny obronnej w 1939 r., oficerem Armii Krajowej, dobrowolnym więźniem KL Auschwitz i uciekinierem z tego obozu. Był także twórcą obozowej organizacji ruchu oporu i autorem pierwszych raportów o holokauście – tzw. Raportów Pileckiego. Walczył w Powstaniu Warszawskim i jako żołnierz II Korpusu we Włoszech. Został zamordowany przez komunistów w więzieniu mokotowskim w 1948 r. i pochowany w tzw. Kwaterze na Łączce. Do 1989 r. wszelkie informacje o nim były objęte cenzurą. Zrehabilitowany w 1991 r., odznaczony pośmiertnie Orderem Orła Białego w 2006 r.

Ta długo oczekiwana produkcja powstała wyłącznie dzięki publicznej zbiórce pieniędzy. Premiera  filmu odbędzie się 25 września br. Zbiegnie się ona z 75. rocznicą deportacji Witolda Pileckiego do Auschwitz. Więcej informacji o filmie:

http://www.projektpilecki.pl/

http://www.pilecki-film.pl/

Projekcja filmu rozpocznie się w dniu 21 września br. o godz. 17.30 w sali nr. 3 w Kinotece (PKiN). Prosimy o zgłoszenia udziału na adres zarzad@saksap.pl do dnia 21 września do godz. 12.00.

Bilety dla członków Stowarzyszenia regularnie płacących składki oraz słuchaczy KSAP sfinansuje Stowarzyszenie. Cena biletu dla pozostałych osób to 15 zł/os. (zbierana w gotówce przed seansem). Proszę przybyć na miejsce odpowiednio wcześniej.