Spotkanie z prof. Marią Gintowt-Jankowicz

MGJ
Stowarzyszenie Absolwentów KSAP zaprasza absolwentów i słuchaczy na wykład Pani Profesor Marii Gintowt – Jankowicz na temat: „Konstytucyjna idea służby publicznej – konieczność czy przeżytek?”. Spotkanie odbędzie się w dniu 15 września br. (wtorek) w godz. 17.00 – 18.30 w Auli Magna Jana Nowaka – Jeziorańskiego.

Tak sformułowany temat bliski jest obecnej funkcji Pani Profesor, która jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego (kadencja 2006-2015) i autorką licznych publikacji poświęconych administracyjnym aspektom transformacji w Europie Środkowej i Wschodniej.

Absolwentów kolejnych promocji KSAP do roku 2006 nie trzeba przedstawiać sylwetki twórczyni Szkoły i jej pierwszej wieloletniej dyrektor. Warto przypomnieć o Jej wkładzie w tworzenie samorządu terytorialnego na początku okresu tzw. transformacji oraz służby cywilnej w całym tym okresie, za co została doceniona również na forum międzynarodowym  Nagrodą Alexisa de Tocqueville’a, przyznawaną przez Europejski Instytut Administracji Publicznej.

Mimo zaangażowania w sprawy Trybunału, Krajowa Szkoła nadal jest “oczkiem w głowie” Naszej Dyrektor (jak mówią starsze roczniki), nie tylko dlatego, że jest Ona członkiem Rady Szkoły. Liczymy, że spotkanie będzie dobrą okazją do dyskusji o kondycji polskiej administracji. Po części “oficjalnej” rozmowy będą kontynuowane w kuluarach przy skromnym poczęstunku.