WYJAZDY

Wilno – Inflanty Polskie

Wilenszczyzna

 

 

 

 

Białowieża

żubr

 

 

 

 

Moskwa – Białoruś

DSC_0091

 

 

 

 

Wołyń-Lwów 2012

Po raz drugi wyprawiliśmy się na wschód. Geograficznie niedaleko – na Wołyń, skraj Podola i ziemię lwowską. Wyjazd okazał się jednak odległą wyprawą do historii, natury człowieka, narodu i państwa. Pokazującą, że na pewne pytania trzeba sobie odpowiedzieć. Odwiedziliśmy Włodzimierz Wołyński, Poryck (dziś: Pawliwka), Łuck, Dubno, Krzemieniec, Poczajów, Wiśniowiec, Zbaraż, Złoczów, Podhorce, Hutę Pieniacką, Lwów, Zadwórze i Żółkiew. Z nadesłanych zdjęć i opisów przygotowaliśmy relację.

Organizacja wyjazdu: Grzegorz Gmyrek.

Palmiry

Jedno z miejsc systematycznego mordu na wybitnych osobistościach polskiego życia politycznego, społecznego, kulturalnego i sportowego. Odwiedziliśmy Palmiry 11 września 2011.

Organizacja: Piotr Firlus, Grzegorz Gmyrek

Katyń i Smoleńsk

Jak powiedział w swoim ostatnim wywiadzie Władysław Stasiak, każdy Europejczyk powinien odwiedzić Katyń. Pojechaliśmy, rozumiejąc, że to potrzeba serca i kwestia godności. Jest tam jednak dużo więcej: odpowiedź na pytanie, dlaczego potrzebujemy sprawnego i sprawiedliwego państwa, jak wiele łączy nas po ludzku z naszymi sąsiadami, jak bliska jest nam Białoruś. Również pytania bez odpowiedzi: Jak dzisiaj w Europie możliwe są Kuropaty?

Organizacja: Piotr Firlus, Grzegorz Gmyrek