Aktualności

Home

/

Aktualności

Stanowisko SAKSAP ws. sprawozdania Szefa SC za 2023 rok

Zarząd Stowarzyszenia

17 kwi 2024

Stowarzyszenie Absolwentów KSAP przyjęło stanowisko w związku z publikacją sprawozdania Szefa Służby Cywilnej o stanie służby cywilnej i o realizacji zadań tej służby w 2023 roku.


Prezes SAKSAP w DGP o zmianach koniecznych w służbie cywilnej

Zarząd SAKSAP

14 lut 2024

Jerzy Siekiera, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, w związku z zapowiedziami zmian w ustawie o służbie cywilnej opublikował w Dzienniku Gazecie Prawnej felieton poświęcony najpoważniejszym wyzwaniom stojącym przed polską administracją publiczną.


Konsultacje projektu rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej

Zarząd Stowarzyszenia

22 sty 2024

Stowarzyszenie przesłało opinię do Szefa Służby Cywilnej, w której postulujemy przeanalizowanie kosztów organizacji postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej


Pismo do Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ws. naboru kandydatów do kształcenia w KSAP w 2024 r.

Zarząd Stowarzyszenia

18 sty 2024

Stowarzyszenie skierowało do Szefa KPRM pismo ws. tegorocznego naboru kandydatów do kształcenia w KSAP.


Kongres Programowy SAKSAP

Zarząd Stowarzyszenia

30 lis 2023

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej podjął uchwałę o zwołaniu Kongresu Programowego na 16 grudnia.


Wyniki kontroli NIK dot. funkcjonowania służby cywilnej i służby zagranicznej

Zarząd Stowarzyszenia

26 paź 2023

NIK opublikowała informację o wynikach kontroli funkcjonowania służby cywilnej i służby zagranicznej. W informacji wykorzystane zostały odpowiedzi przekazane przez Stowarzyszenie w styczniu br. w związku z przedmiotem kontroli. 


Opinia SAKSAP do projektów rozporządzeń wykonawczych Prezesa Rady Ministrów do zmienionej ustawy o KSAP

Zarząd Stowarzyszenia

05 paź 2023

Stowarzyszenie Absolwentów KSAP wzięło udział w konsultacjach rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie nadania statutu KSAP oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie stypendiów i kosztów utrzymania za granicą słuchaczy KSAP.


SAKSAP przyjęło stanowisko ws. protestu pracowników państwowej sfery budżetowej w dniu 15 września 2023 r.

Zarząd Stowarzyszenia

08 wrz 2023

Stowarzyszenie Absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej przyjęło stanowisko w sprawie protestu pracowników państwowej sfery budżetowej w dniu 15 września 2023 r.


Dziennik Gazeta Prawna o braku naboru do KSAP w tym roku

Zarząd Stowarzyszenia

17 lip 2023

KSAP, powołując się na przyjęcie nowelizacji ustawy o służbie cywilnej i ustawy o KSAP, nie będzie w tym roku organizować rekrutacji. Pisze o tym w dzisiejszym DGP Artur Radwan, a w jego artykule można znaleźć komentarz Jerzego Siekiery, prezesa SAKSAP. Stowarzyszenie wysłało zapytanie do Dyrektora KSAP i Prezesa Rady Ministrów w sprawie tegorocznego naboru


Felieton Prezesa SAKSAP w DGP

Zarząd Stowarzyszenia

04 lip 2023

W Dzienniku Gazecie Prawnej ukazał się felieton Jerzego Siekiery - Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów KSAP, w którym opisuje on skutki nowelizacji ustawy o służbie cywilnej dla funkcjonowania Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.


Szukaj