Wystąpienia w mediach

Home

/

Wystąpienia w mediach

Prezes SAKSAP w DGP o zmianach koniecznych w służbie cywilnej

Zarząd SAKSAP

14 lut 2024

Jerzy Siekiera, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, w związku z zapowiedziami zmian w ustawie o służbie cywilnej opublikował w Dzienniku Gazecie Prawnej felieton poświęcony najpoważniejszym wyzwaniom stojącym przed polską administracją publiczną.


Dziennik Gazeta Prawna o braku naboru do KSAP w tym roku

Zarząd Stowarzyszenia

17 lip 2023

KSAP, powołując się na przyjęcie nowelizacji ustawy o służbie cywilnej i ustawy o KSAP, nie będzie w tym roku organizować rekrutacji. Pisze o tym w dzisiejszym DGP Artur Radwan, a w jego artykule można znaleźć komentarz Jerzego Siekiery, prezesa SAKSAP. Stowarzyszenie wysłało zapytanie do Dyrektora KSAP i Prezesa Rady Ministrów w sprawie tegorocznego naboru


Felieton Prezesa SAKSAP w DGP

Zarząd Stowarzyszenia

04 lip 2023

W Dzienniku Gazecie Prawnej ukazał się felieton Jerzego Siekiery - Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów KSAP, w którym opisuje on skutki nowelizacji ustawy o służbie cywilnej dla funkcjonowania Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.


Wystąpienia SAKSAP w mediach

Zarząd Stowarzyszenia

31 maj 2023

W mijającym miesiącu Prezes Zarządu SAKSAP Jerzy Siekiera udzielił wypowiedzi dla prasy na bieżące tematy dotyczące funkcjonowania administracji publicznej


Felieton prezesa Zarządu SAKSAP w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

Zarząd Stowarzyszenia

12 paź 2022

W dzisiejszym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej" ukazał się felieton autorstwa Jerzego Siekiery, prezesa Zarządu SAKSAP, poświęcony projektowi ustawy budżetowej na 2023 rok.


"Newsweek" o służbie cywilnej

Zarząd Stowarzyszenia

21 sie 2022

W tygodniku "Newsweek" ukazał się artykuł poświęcony m.in. kondycji służby cywilnej. W artykule zacytowano wypowiedzi prezesa SAKSAP Jerzego Siekiery.


"Dziennik Gazeta Prawna" o projekcie ustawy o służbie cywilnej autorstwa Stowarzyszenia

Zarząd Stowarzyszenia

25 lip 2022

"Dziennik Gazeta Prawna" napisał o projekcie ustawy o służbie cywilnej autorstwa Stowarzyszenia.


"Rzeczpospolita" o projekcie ustawy o służbie cywilnej autorstwa SAKSAP

Zarząd Stowarzyszenia

21 lip 2022

O projekcie ustawy o służbie cywilnej autorstwa SAKSAP można przeczytać w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".


Wywiad Prezesa SAKSAP Jerzego Siekiery dla "Dziennika Gazety Prawnej"

Zarząd Stowarzyszenia

15 cze 2019

Z jednej strony coraz trudniej pozyskać nowych urzędników, z drugiej coraz trudniej zatrzymać w administracji świetnych specjalistów – mówi Jerzy Siekiera, prezes Stowarzyszenia Absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.


Uwagi do artykułu w Dzienniku Gazecie Prawnej

Grzegorz Gmyrek

20 sie 2016

W wydaniu “Dziennika Gazety Prawnej” z dnia 11 sierpnia br. (nr 155, s. B8) ukazał się artykuł p. Artura Radwana pt. “Urzędnicy powinni pracować w różnych miejscach” odnoszący się do rekomendacji zmian w służbie cywilnej opracowanych przez SA KSAP. Niestety artykuł jest nieprecyzyjny i wprowadza w błąd co do treści przedstawionych w ww. rekomendacjach. W szczególności należy podkreślić, że – wbrew twierdzeniom zawartym w artykule – w rekomendacjach SA KSAP nie ma mowy o powrocie do poprzednio obowiązującej ustawy o służbie cywilnej ani o preferencjach dla absolwentów KSAP przy obsadzie stanowisk menedżerskich w administracji.


Szukaj