Polecamy

Home

/

Polecamy

Wyniki kontroli NIK dot. funkcjonowania służby cywilnej i służby zagranicznej

Zarząd Stowarzyszenia

26 paź 2023

NIK opublikowała informację o wynikach kontroli funkcjonowania służby cywilnej i służby zagranicznej. W informacji wykorzystane zostały odpowiedzi przekazane przez Stowarzyszenie w styczniu br. w związku z przedmiotem kontroli. 


Odpowiedź Prezesa Zarządu na pytania skierowane do SAKSAP w związku z kontrolą NIK w KPRM

Zarząd Stowarzyszenia

16 gru 2022

W związku z kontrolą prowadzoną przez Najwyższą Izbę Kontroli w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dotyczącą funkcjonowania służby cywilnej oraz zagranicznej, Stowarzyszenie Absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej zostało poproszone o przedstawienie informacji na temat projektu nowej ustawy o służbie cywilnej oraz innych postulatów zmian aktów normatywnych dotyczących służby cywilnej przygotowanych przez SAKSAP.


Fundamenty: rozwój służby cywilnej – dyplomacja

Zarząd Stowarzyszenia

24 kwi 2019

W dniu 15 kwietnia 2019 r. odbył się briefing podsumowujący doświadczenia programu “Fundamenty: rozwój służby cywilnej – dyplomacja”, realizowanego wspólnie przez KSAP i Stowarzyszenie Absolwentów KSAP.


Projekt rekomendacji OECD ws. polityki kadrowej w służbie cywilnej!

Zarząd Stowarzyszenia

26 lip 2018

Stowarzyszenie Absolwentów zachęca do wzięcia udziału w publicznych konsultacjach projektu rekomendacji Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (Organisation for Economic Co-operation and Development – OECD), który dotyczy polityki kadrowej w służbie cywilnej!


Otwarte spotkanie z MSZ Chorwacji

Grzegorz Gmyrek

08 maj 2016

KSAP, Ambasada Republiki Chorwacji w Polsce i Europejska Akademia Dyplomacji zapraszają na otwarte spotkanie z MSZ Chorwacji p. Miro Kovacem pt. “Chorwacja jako najmłodsze państwo członkowskie UE – nowy partner na styku Europy Środkowej i Południowowschodniej”, które odbędzie się w KSAP w dn. 9 maja 2016 o godz. 10:00.


Program dyplomatyczny – sprawozdanie

Grzegorz Gmyrek

01 maj 2016

26 kwietnia 2016 r. zarząd Stowarzyszenia przyjął sprawozdanie z realizacji tzw. Programu dyplomatycznego (“Fundamenty: modernizacja służby cywilnej – dyplomacja”). Program jest prowadzony wspólnie przez Stowarzyszenie i Szkołę przy istotnym zaangażowaniu słuchaczy. Zobacz sprawozdanie


Media społecznościowe w dyplomacji – perspektywa izraelska

Grzegorz Gmyrek

15 mar 2016

14 marca 2016 r. szef sekcji Nowe Media w izraelskim MSZ Pan Gal Rudich wygłosił wykład pt. “Use of social media in diplomacy: an Israeli perspective in practice”, zorganizowany przez Krajową Szkołę oraz Stowarzyszenie Absolwentów w ramach programu SA KSAP „Fundamenty: modernizacja służby cywilnej – dyplomacja”, prowadzonego od 2013 r. przy udziale słuchaczy.


Projekt nowelizacji ustawy o służbie cywilnej (druk 119)

Grzegorz Gmyrek

15 gru 2015

15 grudnia br. do Sejmu wniesiono projekt nowelizacji ustawy o służbie cywilnej. Wg zapowiedzi projekt ma być procedowany niezwłocznie. Poniżej najważniejsze proponowane rozwiązania.


Polityka rodzinna we Francji. Projekt Atlas

Grzegorz Gmyrek

25 cze 2013

Zapraszamy do zapoznania się z bardzo ciekawym opracowaniem na temat polityki rodzinnej we Francji autorstwa Rafała Frąca (X). Poza nakreśleniem tła społecznego, politycznego i historycznego, autor podjął się szczegółowego opisu instrumentów finansowych, zarówno o charakterze ogólnonarodowym, jak i lokalnym (miasto Paryż), wspierających francuskie rodziny. Tekst powstał w ramach projektu SAKSAP poświęconego demografii.


Starzenie się społeczeństwa. Tekst wprowadzający do dyskusji.

Grzegorz Gmyrek

23 maj 2013

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem autorstwa Elwiry Karczmarskiej dot. skutków i możliwej reakcji na postępujący proces starzenia się społeczeństwa polskiego. Tekst powstał w ramach projektu Atlas Działań Państwa (moduł: demografia) i ma charakter wprowadzający do obszaru zagadnień związanych ze starzejącą się populacją.


Szukaj