Aktualności

Home

/

Aktualności

Zarząd Stowarzyszenia

26 lut 2022

Stanowisko SAKSAP w sprawie rosyjskiej agresji

Dziś wszyscy Ukraińcy dzielnie stawiają czoła rosyjskiej agresji. W tej niezwykle trudnej chwili nie możemy zapominać o funkcjonariuszach ukraińskiej administracji, odpowiedzialnych za sprawne zarządzanie państwem w szczególnej sytuacji i zapewnianie mieszkańcom podstawowych usług publicznych. Ich ofiarność i wysiłek pomagają nie tylko w walce z rosyjskim agresorem, ale służą także wzmocnieniu siły duchowej ukraińskiego społeczeństwa.

Nasze kraje łączą wspólne doświadczenia historyczne. Polska i ukraińska administracja musiały sprostać wielu wyzwaniom w celu stworzenia nowoczesnej służby publicznej. Współpraca między administracjami obu krajów – poprzez wzajemne dzielenie się doświadczeniem i dobrymi praktykami – przyczyniła się do stworzenia silnej i profesjonalnej służby publicznej na Ukrainie.

Uważamy, że powinniśmy się wspierać nie tylko w spokojnych czasach, ale także wówczas, gdy jedno z naszych państw znajduje się w niebezpieczeństwie. Dlatego jednoznacznie potępiamy brutalny i niczym nieuzasadniony atak na Ukrainę, a wobec ukraińskiego środowiska urzędniczego kierujemy wyrazy wsparcia i solidarności.

Aktualności

Udostępnij:

Szukaj